Autoři

Jiří Bouda

Narozen: 05.05.1934 Praha
Zemřel: 23.08.2015 Praha
- český grafik, malíř a ilustrátor, syn akademického malíře Cyrila Boudy. Narodil za vlády prezidenta TGM, v rodině akademického malíře Cyrila Boudy. Studoval na Státní grafické škole a poté na Vysoké škole uměleckoprůmyslové, v ateliéru prof. Karla Svolinského. Již na škole se zajímal o dopravu a železnici.

Knihy autora

Pohádky pana přednosty

Líbí se vám mašinky? Krásné, kovové, oddechující na nádraží nebo namáhavě supící po kolejích do kopce, až se jim kouří z komínů? Chcete vědět, kdo je to vechtr, co znamená pešunk, pucvole nebo jiná tajuplná slova?

Prozradí vám to tahle pohádková knížka s půvabnými ilustracemi Jiřího Boudy. A navíc se dovíte, jak to dopadlo se Šlechtičnou, namyšlenou lokomotivou, skromným motoráčkem a Hadimrškou, jak pan přednosta Drahorád zachránil život slonovi z cirkusu a spoustu dalších příběhů o nádherných mašinkách.

Pohádky přednosty Drahoráda

Pan Drahorád, přednosta stanice, vypráví pohádky na dobrou noc svým vnoučatům. Knížka Pohádky přednosty Drahoráda je určena dětem, které rády cestují po železnici a rozšiřují si o ní znalosti. Spisovatel Robert Drozda celý život pracoval na dráze, v knížce vysvětluje dětem, co je tendr, výtopna, hradlo, drezína...  

Přibližuje dětem práci strojvůdců, výpravčích, přednostů stanice, ale i kuchařů a číšníků v jídelním voze i obyčejných cestujících ve vlaku. Ilustrace Jiřího Boudy dotvářejí atmosféru nádraží, parních lokomotiv a života na železnici.