Autoři

Eva Bešťáková

Knihy autora

Bára a Flíček

Děti to nemají lehké. Musí se naučit spoustu věcí: udělat kličku na botách, čistit si správně zuby, číst, psát a počítat. Ale Flíček to taky neměl jednoduché, když přišel k Báře. Popral se s pantoflem, rozbil vázu a Bářin tatínek ho málem za trest vystěhoval. Nakonec ale všechno dobře dopadlo. I očkování, i když ho Bára trochu podfoukla... Všechno, co Flíček prosil, najdou děti v téhle knížce. A navíc si můžou procvičit písmenka ve stejném pořadí, jako jsou ve Slabikáři, z kterého si čtou ve škole. Jsou totiž důkladně zdůrazněná, aby je nepřehlédli.

Bára a Flíček mají prázdniny

Ahoj! Jmenuji se Flíček a jsem Bářin kamarád. Ale děti už mě znají z prvních dvou dílů. Jenže já už nejsem to malinké, nešikovné a hloupoučké štěňátko. Vyrostl jsem a jsem ten nejchytřejší a nejšikovnější pes na světě. Aspoň Bára to říká, i když ne moc často... Všechno, co Flíček prožil o prázdninách, najdou děti ve třetím pokračování. A navíc si můžou procvičit písmenka ve stejném pořadí, jako jsou ve Slabikáři, z kterého si čtou ve škole. Jsou totiž důkladně zdůrazněná, aby je nepřehlédli.

Bára, Flíček a ...

Víte, co se Flíčkovi přihodilo tentokrát? Byl na rybách! Utekl od Báry! A k sousedům se nastěhovala tak krásná psí slečna, že... Ale to si děti přečtou sami! Aspoň si zase trochu procvičí písmenka a slabiky ze Slabikáře. Poznají, která to jsou, protože jsou vytištěna pěkně výrazně.

Kačenka Madlenka

V knížce o kačence Madlence se děti setkají s mnoha zvířátky a zažijí s nimi spoustu legrace. Ale také se naučí hodně nových věcí: třeba počítat nebo rozeznávat barvy a tvary. Procvičí si postřeh a paměť. Obohatí slovní zásobu.
Knížka s veselými obrázky nabízí rodičům pomocnou ruku při přípravě dětí na vstup do školních lavic.

Malovánky do čítanky

Každý už dostal jako dárek nějakou pěknou knížku. Čím má víc obrázků, tím je knížka hezčí, že? Tak o téhle to platí dvojnásob! Obrázků má spoustu. Vypráví o Martinovi a Terezce, o babičce, ale taky o škole a mnoha jiných věcech. Taky o pejskovi, hradě a králi. Tahle kníška je totiž zvláštní. Možná ji začaroval nějaký kouzelník, protože z některých slov se staly obrázky. Ale nebojte se, není těžké tuhle knížku přečíst. Obsahuje totiž i obrázkový slovníček!