Autoři

Ruth Gellersenová

Knihy autora

Ferda zmizel!

Vzhůru do rezervace! Ema a její přítelkyně se na to těší už dlouho. Je tam totiž skutečný prales! Jenže najednou je všechno úplně jinak, než mělo: bojácný Ferda se splaší a zmizí v divočině. Lenka je zoufalá! Podaří se jí poníka najít dříve, než se mu něco stane?
V sérii Příběhy ze sedla vychází povídání o třech holkách a jejich zvířecích kamarádech.

Honba za pokladem

Příběhy o třech kamarádkách a jejich ponících.

Při jízdě na poníku uvidí Lenka na stromě připínáčky přišpendlený lísteček. Je na něm napsáno: "Chceš se přidat? Jízdárna U Růžového koně pořádá svou každoroční honbu za pokladem." A Lenka se se svými kamarádkami přihlásí do soutěže. Zvládnou jejich poníci překonávat překážky, přebrodit se přes řeku, projít labyrintem v kukuřici, udržet tempo s  velkými koňmi?

Piráti útočí!

Příběhy o třech kamarádkách a jejich ponících.

Pirátský znak - bílá lebka se zkříženými hnáty. Objevuje se na vratech stáje, pod držáky na uzdy, ale i na buclatém břiše poníka Sindy. Kdo to udělal? A kdo ukradl fotoaparát? Verča, Lenka a Ema to vypátrají. Najdou ve stáji stříbrný náramek se jménem spolužačky Sáry a ještě navíc vymyslí projekt, který má ve škole obrovský úspěch. Fotí poníky. Sindy má bílé a černé pruhy jako zebra, Pepé a Ferda září lví barvou a hřívy jim zhoustly stuhami z krepového papíru. Jsou to skvělé fotky ze safari.

Poklad v kůlně

Příběhy o třech kamarádkách a jejich ponících.

Tajemná kůlna po prapradědečkovi. Co se v ní skrývá? Děvčata najdou deník pratety, který je napsán starým písmem. Podaří se jim rozluštit deník a najít talisman, o kterém se v deníku píše? Společně se svými poníky jdou talisman hledat. A najdou ho. Je to přívěšek s poníkem, který prateta nosila na krku.

Sindy v nebezpečí

Příběhy o třech kamarádkách a jejich ponících.

Děvčata si vyjela se svými poníky na louku, kde někdo vyvezl zkvašená jablka. Sindy, Verčin poník, se jich hodně nažrala, měla koliku a ocitá se v nebezpečí. Kdo ji zachrání? Jak si kamarádky navzájem pomůžou? A kdo je Broněk? Na všechny tyto otázky vám knížka nazvaná Sindy v nebezpečí odpoví.

Velké tajemství

To snad není možné!? Ema, Lenka a Verča nevěří vlastním očím: nad jejich hlavami se v koruně stromu rozkládá opravdový domek! Jako stvořený pro letní táboření!
Jenže něco není v pořádku? Dokonce i Emin poník Pepé, který se jinak nenechá ničím vyvést z míry, je neklidný - nesouvisí to nějak se záhadnou skrýší?
V sérii Příběhy ze sedla vychází povídání o třech holkách a jejich zvířecích kamarádech.