Autoři

Antonín Šplíchal

 

Autoškolka

Svět kolem nás je plný aut, motorek a různých motorových vozidel. Pomáhají nám zkracovat vzdálenosti a přepravovat se tam, kam potřebujeme a zase zpátky domů. Ale zároveň nás i ohrožují. Všichni bychom si přáli, aby bylo na silnicích, na ulicích i na chodnících klidněji, veseleji a bezpečněji. Proto je tady knížka AUTOŠKOLKA. Knížka je totiž krásnou a užitečnou pomůckou pro všechny děti, které se už brzy stanou zodpovědnými chodci, cyklisty a za krátký čas i řidiči. Srozumitelnou a zábavnou formou seznamuje malé čtenáře s riziky, která na ně v ulicích číhají a radí, jak se pohybovat bezpečně. Vtipný text o situacích, se kterými se můžou na silnicích, setkat doprovázejí veselé obrázky Antonína Šplíchala.

Autoškôlka

Svet okolo nás je plný áut, motoriek a rôznych motorových vozidiel. Pomáhajú nám skracovať vzdialenosti a prepravovať sa tam, kde potrebujeme. Ale zároveň nás aj ohrozujú. Všetci by sme si priali, aby bolo na cestách, na uliciach aj na chodníkoch pokojnejšie, veselšie a bezpečnejšie. Preto je tu kniha AUTOŠKÔLKA. Je totiž krásnou a užitočnou pomôckou pre všetky deti, ktoré sa už čoskoro stanú zodpovednými chodcami, cyklistami a za krátky čas aj šoférmi. Zrozumiteľnou a zábavnou formou zoznámi malých čitateľov s rizikami, ktoré na nich v uliciach číhajú a poradí, ako sa pohybovať bezpečne. Vtipný text o situáciách, s ktorými sa môžu na ulici stretnúť, dokresľujú veselé obrázky.

Hrnečku, vař!

Nádherná lidová pohádka Hrnečku, vař! patří k těm nejoblíbenějším. Tentokrát v úpravě pro nejmenší děti. Výsekové leporelo doplňují krásné ilustrace Antonína Šplíchala.

Pro děti od tří let.

O kohoutkovi a slepičce

Rozkládací výsekové leporelo vypráví nejmenším čtenářům o nenasytném kohoutkovi a starostlivé slepičce. Známou lidovou pohádku, kterou si děti snadno zapamatují a i ti nejmenší si ji mohou zahrát, doplňují krásné ilustrace Antonína Šplíchala.
Pro děti od tří let.

O kohútikovi a sliepočke

Rozkladacie leporelo s výsekom rozpráva najmenším čitateľom o lakomom kohútikovi a starostlivej sliepočke. Známu ľudovú rozprávku, ktorú si deti ľahko zapamätajú a aj tí najmenší si ju môžu zahrať, dopĺňajú krásne ilustrácie Antonína Šplíchala.
Pre deti od troch rokov.

O veliké řepě

Pohádka O veliké řepě patří k nejznámějším a nejoblíbenějším pohádkám pro nejmenší. Děti si ji snadno zapamatují a i ti nejmenší si ji mohou zahrát.
Leporelo doplňují krásné ilustrace Antonína Šplíchala.
Pro děti od tří let.

O veľkej repe

Rozprávka O veľkej repe patrí k najznámejším a najobľúbenejším rozprávkam pre najmenších. Deti si ju ľahko zapamätajú a aj tí najmenší si ju môžu zahrať. Leporelo dopĺňajú krásne ilustrácie Antonína Šplíchala.
Pre deti od troch rokov.

O vlkovi a kozliatkach

Rozkladacie leporelo s výsekom rozpráva najmenším čitateľom o neposlušných kozliatkach. Známu ľudovú rozprávku, ktorú si deti ľahko zapamätajú a aj tí najmenší si ju môžu zahrať, dopĺňajú krásne ilustrácie Antonína Šplíchala.
Pre deti od troch rokov.

O vlkovi a kůzlátkách

Rozkládací výsekové leporelo vypráví nejmenším čtenářům o neposlušných kůzlátkách. Známou lidovou pohádku, kterou si děti snadno zapamatují a i ti nejmenší si ji mohou zahrát, doplňují krásné ilustrace Antonína Šplíchala.
Pro děti od tří let.