Co nám o sobě prozradila paní ilustrátorka Markéta Supíková

Kreslení a malování mě provází od doby, kdy jsem udržela pastelky v ruce. Tehdy nám dědeček rozdal papíry a četl pohádky…Bílý papír - to byla radost, výzva a prostor pro fantazii. Má rodina mě vždy podporovala, jen říkali - ti tvoji čerti vypadají moc dobrotivě…                

V průběhu života jsem vyzkoušela různé výtvarné cestičky, ale kreslení obrázků pro děti bylo vždy mou srdeční záležitostí. V době, kdy se rozrůstala moje rodinka, bylo nutné kreslit pro mé dcerky… to bylo princezen! V té době také vznikly první a další a další omalovánky. Některé byly vydány - jako např. Malování pro děvčátka - ať je dlouhá chvíle krátká, Kocour v botách, Princezny. Dále vzniklo pohádkové leporelo - Kdo to ťuká na vrátka? Tiše, jde sem pohádka.                                             

Některá dílka jsem vydala sama: Houby, houbičky a jejich dětičky, Šípková Růženka, Pro malé malíře a jiné.

Další počin byla ilustrace metodické příručky - Jazyková propedeutika pro učitele 1. stupně ZŠ

a následně knížečka doc. PhDr. Marie Fenclové - Čapí cestou přes jazyky a rovnoběžky.            

Novinkou bylo pro mě ilustrování dvou titulů o klinice pro zvířátka. Obě vypovídají o vztahu dětí a zvířátek. Na rozdíl od pohádek, nesou důležitou informaci pro děti - zvířátko je závazek a zodpovědnost, nikoli panenka, která se odloží, když nemám náladu. Ilustrovala jsem s respektem milé příběhy. Děkuji tímto nakladatelství Junior za příležitost a dětem přeji pěkné a přínosné počtení.

Na závěr perličku - dědeček o mě jednou napsal do rodinné kroniky…                                        

...a co kde v domě plochého- Markétka pomaluje a kam se člověk obrátí - kresba se povaluje. A takovouhle malířku bys hledal se svíčkou- když pravá ruka zemdlívá - maluje levičkou. Jen babička - ta troufalost -  se tomu kumštu směje a říká, že to krásné je -  až když to v peci hřeje!                                                  

…tolik  dědeček o době dětství - době nejkrásnější…   

Markéta Supíková